Tartu Ülikooli investeerimisklubi

05.12 – 09.12 Balti börsi nädala kokkuvõte

Jagame sellel semestril veel viimast Balti börsi nädala ülevaadet, mis kajastab eelneval nädalal Balti börsil toimunut. Info on koondatud Nasdaq Balti börsi lehelt. Esmakordselt mõne börsiettevõtte kohta infot jagades on ülevaate lõpus leitav ka ettevõtte tegevuse lühitutvustus.

 

Eelmise nädala jooksul tehti Balti börsil enim tehinguid Šiaulių Panga, Enefit Greeni ja Coop Panga aktsiatega.

 

Enefit Green avaldas 2022. aasta novembrikuu tootmisandmed. Elektrienergiat toodeti 81,7 GWh, mis on 33,5% vähem võrreldes eelmise aasta sama perioodiga. Tulemust mõjutas peamiselt Eesti ja Leedu tuuleparkide madalam toodang. Pelletitoodang kasvas aga võrreldes eelmise aasta sama perioodiga 16,2% ehk 14,6 tuhande tonnini. Enefit Greeni aktsia sulgus reedel hinnaga 4,392 eurot.

 

Hagen Bikes 2022. aasta novembrikuu auditeerimata müügitulu oli 22 677 eurot, mis on 122% rohkem võrreldes eelmise aasta sama perioodiga. Kastirattaid müüdi novembris kokku 7. Hagen Bikes aktsia sulgus reedel hinnaga 1,404 eurot.

 

Ekspress Grupp tütarettevõte UAB Satyre sõlmis lepingu meediaettevõtte UAB Lrytas 100% osade omandamiseks UAB-lt Lietuvos rytas, mis haldab Leedu ühte populaarsemat uudisteportaali lrytas.lt ja mille reklaamitulu on aastas umbes 3 miljonit eurot. Ekspress Grupi peamine eesmärk omandamisega on digitaalse meediaäri kasvatamine. Eskpressi aktsia sulgus reedel hinnaga 1,535 eurot.

 

Nordecon kontserni ettevõte Tariston AS ja OÜ Rail Baltic Estonia sõlmisid 5,3 miljoni euro maksumuses lepingu Tagadi ökodukti rajamiseks Rail Baltica trassile Harju maakonnas. Tööde valmimise tähtaeg on seatud 2024. aasta septembriks. Nordeconi aktsia sulgus reedel hinnaga 0,668 eurot.

 

ELMO Rendi uus äpp ja muudetud teenusloogika tõid novembrikuus kaasa kasvu. 2022. aasta novembri kogu müügikäive oli kokku 124 185 eurot, mis on 73% rohkem võrreldes eelmise aasta sama perioodiga. ELMO lühirendi tulu novembrikuus oli aga 1% väiksem võrreldes eelmise aasta sama perioodiga, moodustades 59 836 eurot. ELMO Rendi aktsia sulgus reedel hinnaga 2,3 eurot.

 

 

 

Hagen Bikes AS, varasema nimega KP Cyclery, on asutatud 2014 aastal Taanis, kui Kaspar Peek alustas terasraamidel disainrataste tootmisega. Pärast kolme tegutsemisaastat Taanis koliti ettevõte Eestisse ning valmis esimene kastiratta prototüüp, mis oli pärast pikki katsetusi turuvalmis aastal 2020. Juba esimesel aastal kogunes kliente 8. riigist üle Euroopa ning 2021 aastal jõuti juba 12. riiki ning nii käive kui müüdud rataste hulk suurenes enam kui 5 korda.

AS Nordeconi kontsern hõlmab ettevõtteid, mis on keskendunud hoonete ja rajatiste ehitamise projektijuhtimisele ja peatöövõtule. Geograafiliselt tegutsevad kontserni ettevõtted Eestis, Soomes, Ukrainas ja Rootsis. Kontserni emaettevõte Nordecon AS on registreeritud ja asub Tallinnas, Eestis. Kontserni 2021. aasta konsolideeritud müügitulu oli 289 miljonit eurot. Nordeconi kontsern annab hetkel tööd ligi 670 inimesele. Alates 18.05.2006 on emaettevõtte aktsiad noteeritud Nasdaq Tallinna Börsi põhinimekirjas.

AS Ekspress Grupp on Baltimaade juhtiv meediakontsern, mille tegevus hõlmab veebimeedia sisutootmist ning ajalehtede, ajakirjade ja raamatute kirjastamist. Samuti haldab kontsern elektroonilist piletimüügiplatvormi ja piletimüügikohtasid Eestis ja Lätis. Ekspress Grupp, mis alustas oma tegevust 1989. aastal, annab tööd ligi 1400 inimesele, omab Baltimaades juhtivaid online-meedia portaale, annab välja kõige populaarsemaid päeva- ja nädalalehti ning enamikku Eesti kõige populaarsemaid ajakirju.

Autor: Helena Nõmm