Tartu Ülikooli investeerimisklubi

07.11 – 11.11 Balti börsi nädala kokkuvõte

Jagame igal esmaspäeval Balti börsi nädala ülevaadet, mis kajastab eelneval nädalal Balti börsil toimunut. Info on koondatud Nasdaq Balti börsi lehelt. Esmakordselt mõne börsiettevõtte kohta infot jagades on ülevaate lõpus leitav ka ettevõtte tegevuse lühitutvustus. Asume asja juurde.


Nädala jooksul tehti Balti börsil enim tehinguid Enefit Greeni ja Šiaulių panga aktsiatega.


J. Molner kaasas aktsiate esmase avaliku pakkumisega umbes 70% plaanitud ühest miljonist eurost. Aktsia hinnaks oli 8,12 eurot ja investoritele jaotada kõik märgitud 86 001 aktsiat. Molneri aktsiad võeti kauplemisele 10.11.22 kauplemissüsteemis First North ja aktsia sulgus reedel hinnaga 7,26 eurot.


Tallinna Sadam avaldas 2022. aasta III kvartali majandustulemused. Müügitulu moodustas III kvartalis 36 mln eurot, mis on 13% rohkem, kui eelmisel aastal samal perioodil. Kasumi moodustas 12 mln eurot, mis on 11% rohkem, kui eelmisel aastal samal perioodil. Müügitulu ja kasumi kasvule aitasid ettevõtte sõnul kaasa reisijate arvu tugev taastumine koroona kriisist. Tallinna Sadama aktsia sulgus reedel hinnaga 1,428 eurot.


Bercman Technologiese juhatuse liige Jaan Hendrik Murumets lahkub novembri lõpus ettevõtte juhatusest omal soovil ehk detsembrist jätkab juhatuse esimees Mart Suurkask üksi. Ettevõtte sõnul on muudatused olulised kulude optimeerimiseks ning lisaks Krakuli omandamisega ühendatakse Bercmani ja Krakuli juhtimine ühtseks. Bercmani aktsia sulgus reedel hinnaga 3,05 eurot.


Coop Pank teatas aktsiate täiendavast pakkumisest ning 15.11.2022 fikseeritakse uute aktsiate märkimise eelisõigust omavad aktsionärid. Aktsiatega seotud õiguste muutmise päev ehk ex-date on seega 14.11.2022. Coop Panga aktsia sulgus reedel hinnaga 2,54 eurot.

J. Molner on ravimiettevõte, mille eesmärk on pakkuda oma klientidele geneeriliste eriravimite väljatöötamise kõrgeimat taset. Geneerilised ravimid on patenteeritud originaalravimite patenteerimata alternatiivid. Geneerilisi ravimeid võib levitada pärast seda, kui originaalravimite patendikaitseperiood on lõppenud.

Tallinna Sadamale kuulub üks Läänemere suurimaid kauba- ja reisisadamate komplekse, mida läbib aastas keskmiselt 10 miljonit reisijat ja 20 miljonit tonni kaupa. Lisaks reisijate ja kaubavedude teenindamisele tegutseb ettevõte laevanduse ärivaldkonnas läbi oma tütarettevõtete – OÜ TS Laevad korraldab parvlaevaühendust Eesti mandri ja suursaarte vahel ning OÜ TS Shipping osutab multifunktsionaalse jäämurdjaga Botnica jäämurde ja konstruktsioonilaeva teenust Eestis ja offshore projektides. Tallinna Sadama gruppi kuulub ka jäätmekäitlusega tegelev sidusettevõte AS Green Marine.

Autor: Helena Nõmm