Tartu Ülikooli investeerimisklubi

20.02 – 24.02 Balti börsi nädala kokkuvõte

Investeerimisklubi uus poolaasta on saanud hoo sisse – oleme juba paar korda kohtunud ja üksteisega tutvust teinud. Nüüd on õige aeg teha taaskord algust meie Balti börsi nädala kokkuvõtetega.

 

Uutele lugejatele infoks – igal esmaspäeval avaldame Balti börsi nädala ülevaate, mis kajastab eelneval nädalal Balti börsil toimunut. Info on koondatud Nasdaq Balti börsi lehelt ning mõttega anda noortele investoritele võimalikult lühidalt ja selgelt mitmekülgset infot. Börsiettevõtete kohta, keda mainime sellel õppeaastal (2022/23) esimest korda, on ülevaate lõpus leitav ka ettevõtte tegevuse lühitutvustus.

 

Enne veel, kui asume asja juurde – Balti börsid tegid teatavaks Nasdaq Baltic Awards 2023 võitjad, millega tunnustatakse Balti börsiettevõtteid läbipaistvuse, hea ühingujuhtimise ja investorsuhete osas. Kolmeks parimaks investorsuhetega ettevõtteks valiti LHV Grupp, Ignitis Grupp ja Šiaulių Pank. Aasta börsisündmusena tõsteti esile Enefit Greeni IPO.

 

Tallinna Kaubamaja avaldas auditeeritud 2022. majandusaasta aruande. Müügitulu kasvas 2021. aastaga võrreldes 5%, moodustades 862,8 eurot. Puhaskasum oli 29,5 miljonit eurot ning juhatus tegi ettepaneku maksta dividendidena välja kokku 27,7 miljonit eurot, mis teeb 0,68 eurot aktsia kohta. Ettepanek läheb arutamisele aktsionäride korralisel üldkoosolekul 17. märtsil 2023. Aktsia sulgus eelmisel nädalal hinnaga 10,18 eurot.

 

Ka Harju Elekter avaldas 2022. aasta majandustulemused. Püsivad kliendisuhted tõid müügitulu 175,3 miljonit eurot, mis ületab pea 15% 2021. aasta tulemust. Siiski tõi raske kriisiaasta kaasa esimese puhaskahjumi suuruses 5,57 miljonit eurot. Aktsia sulgus eelmisel nädalal hinnaga 5,03 eurot.

 

Clevon alustab koostööd rahvusvahelise tehnoloogiaettevõttega ZF, kes on välja töötanud platvormi SCALAR, mis on mõeldud mis tahes tegevusvaldkonnas opereerivatele sõidukitele. Ettevõtted soovivad SCALARi tarkvara ja CLEVON 1 sõidukid omavahel integreerida, et hakata seda kasutama avalikel teedel CLEVON 1 masinapargi haldamiseks. Aktsia sulgus eelmisel nädalal hinnaga 1,58 eurot.

 

Aasta börsisündmuse tiitli saanud Enefit Green korraldab 2022. majandusaasta tulemuste tutvustamiseks nii eesti kui inglise keeles veebiseminari, mida saab vaadata 1. märtsil. Auditeerimata majandustulemused avalikustatakse juba 28. veebruaril pärast börsipäeva lõppu. Aktsia sulgus eelmisel nädalal hinnaga 4,322 eurot.


Ka Tallinna Sadam korraldab 2022. majandusaasta tulemuste tutvustamiseks veebiseminari, kus võtavad sõna juhatuse esimees Valdo Kalm ja juhatuse liige ning finantsjuht Andrus Ait. Seminar toimub nii eesti kui ka inglise keeles 28. veebruaril. Aktsia sulgus eelmisel nädalal hinnaga 1,482 eurot.

Clevon AS on Cleveronist välja kasvanud autonoomsete ehk isejuhtivate sõidukite tehnoloogiat arendav ning tootev ettevõte. Clevon AS-i eesmärk on robotkullerite tehnoloogia arendamise ja tootmisega muuta pakiveo viimase miili tarned kulu- ja keskkonnasäästlikumaks. Nasdaq Tallinn otsustas 16.01.2023 lisada ettevõttele vaatlusmärke.

Autor: Helena Nõmm