Tartu Ülikooli investeerimisklubi

20.03 – 24.03 Balti börsi nädala kokkuvõte

Igal esmaspäeval avaldame Balti börsi nädala ülevaate, mis kajastab eelneval nädalal Balti börsil toimunut. Info on koondatud Nasdaq Balti börsi lehelt ning mõttega anda noortele investoritele võimalikult lühidalt ja selgelt mitmekülgset infot. Börsiettevõtete kohta, keda mainime sellel õppeaastal (2022/23) esimest korda, on ülevaate lõpus leitav ka ettevõtte tegevuse lühitutvustus.

 

Eelmise nädala jooksul tehti Balti börsil enim tehinguid Tallink Grupp aktsiatega, mida osteti üle 2,7 miljoni eest.

 

LHV Groupi aktsionäride üldkoosolekul kiideti heaks juhatuse kasumi jaotamise ettepanek maksta dividende netosummas 4 eurosenti aktsia kohta. Dividendimakse ex-päev on 4. aprill 2023. LHV aktsia sulgus reedel hinnaga 3,62 eurot.

 

Nordeconi kontserni ettevõte Tariston AS ja Transpordiamet sõlmisid töövõtulepingu Neanurme-Pikknurme teelõigu ehituseks maksumusega 8,9 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks. Teelõigu valmimise tähtaeg on november 2023. Nordeconi aktsia sulgus reedel hinnaga 0,8 eurot.

 

Coop Pank lisati Eesti Panga poolt elutähtsate teenuste osutajate nimekirja, kuhu lisatakse pangad, kelle kaudu tehtavate maksete ja sularahatehingute osakaal on oluline kogu turu seisukohast. Nimekirja kuuluvatel ettevõtetel on keskpangaga kooskõlastatud plaanid kriisiolukordade ennetamiseks ja teenuste taastamiseks katkestuse korral. Coop Panga aktsia sulgus reedel hinnaga 2,81 eurot.


Modera juhatus kutsub kokku aktsionäride erakorralise üldkoosoleku 31. märtsiks 2023. Üheks päevakorra teemaks on aktsiate teise avaliku pakkumise heakskiitmine mahuga kuni 120 000 aktsiat (ülemärkimise korral kuni 240 000 aktsiat) ning hinnaga 4,5 eurot aktsia kohta. Modera aktsia sulgus reedel hinnaga 4,5 eurot.

 

Modera AS on 2007. aastal asutatud Eesti tarkvara ettevõte, mille peamiseks tegevusalaks on digilahenduste pakkumine autotööstusele. Nimetatud lahenduste eesmärgiks on optimeerida autotootja, maaletooja, edasimüüja ja kliendi omavahelist suhtlust. Modera kliendihaldustarkvara sobitub kõigi automüüjate vajadustega ja aitab ajakulukaid protsesse lihtsustada, suurendades samal ajal müüginumbreid.

Praeguseks kasutab automüügi platvormi juba enam kui 150 erinevat ettevõtet, kes esindavad kokku üle 30 kaubamärgi.

Autor: Helena Nõmm