Jagame igal esmaspäeval Balti börsi nädala ülevaadet, mis kajastab eelneval nädalal Balti börsil toimunut. Info on koondatud Nasdaq Balti börsi lehelt. Esmakordselt mõne börsiettevõtte kohta infot jagades on ülevaate lõpus leitav ka ettevõtte tegevuse lühitutvustus.
Nädala jooksul tehti Balti börsil enim tehinguid Enefit Greeni aktsiatega.
Coop Panga aktsiate täiendava pakkumise baasmaht märgiti 4,2-kordselt üle. Pakkumise mahtu suurendati esialgse 7 610 348 aktsia pealt 10 147 131 aktsiani ja pakkumise kogumahuks kujunes 20,3 miljonit eurot. Pakkumise aktsiatega kauplemine algab eelduslikult 7. detsembril 2022 või sellele lähedasel kuupäeval. Coop Panga aktsia sulgus reedel hinnaga 2,41 eurot.
Saunum Group konsolideeritud 2022. aasta novembrikuu müügikäive ulatus 302 200 euroni, aasta tagasi oli ettevõtte novembrikuu käive 150 500 eurot. Juhatuse liikme Henri Lindali sõnul on nad jõudnud keskmiselt 100 000 eurose käibeni kuus, mis oli ka selle aasta eesmärk. Saunumi aktsia sulgus reedel hinnaga 9,82 eurot.
Arco Vara dividendimakse ex-päev ehk väärtpaberitega seotud õiguste muutmise päev on 7. detsember 2022. Pärast seda kuupäeva ei ole aktsiaid omandanud isik õigustatud saama dividende 2021. majandusaasta eest 15. detsembril 2022, mil makstakse dividende aktsionäridele netosummas 2 eurosenti ühe aktsia kohta. Järgmine kinnitatud dividendimakse on 1 eurosent aktsia kohta 15.03.23. Arco Vara aktsia sulgus reedel hinnaga 1,794 eurot.
Airobot Technologies arendas energiasäästliku ja mugava põrandakütte juhtimise tehnoloogia, millega plaanitakse siseneda globaalsele turule. Uus termostaat võimaldab juhtida ventilatsiooni ja tubade kaupa kodu kütet ühest rakendusest. Müügitegevust alustatakse Eestis ning seejärel liigutakse üle kogu maailma, kuid ühe olulise turuna nähakse Põhjamaid. Airobot aktsia sulgus reedel hinnaga 4,09 eurot.
Apranga Group 2022. aasta novembrikuu jaemüügikäive ulatus 27,9 miljoni euroni, mis on 28,7% rohkem võrreldes eelmise aasta sama perioodiga. Muutus võib olla seotud eelmise aasta koroonapiirangutega Lätis – võrreldes 2021. aasta novembrikuuga kasvas jaemüük Lätis 106%, Eestis ja Leedus vastavalt 20,9% ja 13,8%. Apranga aktsia sulgus reedel hinnaga 2,01 eurot.
Saunum on 2014. aastal asutatud Eesti saunatehnoloogia ettevõte, mille peamiseks tegevusalaks on elektrikeriste ja sauna sisekliimaseadmete arendamine, tootmine ja müümine. Ettevõtte ja tema toodangu teeb unikaalseks asjaolu, et kõikides Saunumi seadmetes kasutatakse maailmas ainulaadset sauna õhukihte segavat ning ühtlustavat mehhaanilist lahendust, millega saab tagada ühtlase ja tervisliku saunakliima kogu leiliruumis ning mille uudse patenteeritud tehnoloogiaga saab tekitada leiliruumis soolase õhu keskkonna. Saunum ning kõik Saunumi partnerite koostetehased asuvad Eestis (Tallinnas ja Harjumaal).
Airobot Technologies on õhutehnoloogia ettevõte, mille eripäraks on tugev tarkvara ja õhuanalüütika. Airobot arendab ja toodab sisekliimalahendusi ning ettevõtte põhitooteks on innovaatilised nõudluspõhise juhtimisalgoritmiga ventilatsiooniseadmed, mis loovad hoonetesse tervisliku sisekliima ja teevad õhu inimeste jaoks nähtavaks. Seadmeid arendatakse, disainitakse ja toodetakse Eestis.
Apranga Group on 1945. aastal asutatud ettevõtte, mis on praegu Balti riikide rõivaste jaemüügi selge liider, Eestisse laieneti 2004. aastal. Apranga Group arendab oma jaemüügikontseptsioone: Apranga, Aprangos galerija, City, Mados Linija. Grupp omab kauplusi ka Leedus, Lätis ja Eestis frantsiisilepingute alusel ettevõtetega Zara, Burberry, Hugo Boss, Emporio Armani, Ermenegildo Zegna, Max Mara, Mango, Massimo Dutti, Bershka, Pull and Bear, Stradivarius, Zara Home, s.Oliver, Promod ja Orsay. Apranga Grupi kogu müügipind oli 2017. aasta lõpuks üle 84 000 ruutmeetri. 2018. aastal töötas Apranga kontsernis üle 2100 inimese.
Autor: Helena Nõmm